Płatności za bilety to nowa funkcja w apce Provema. Czy Polacy polubią tzw. super aplikacje?

Płatności za bilety to nowa funkcja w apce Provema. Czy Polacy polubią tzw. super aplikacje?

Wcześniej w aplikacji katowickiej Provemy znalazły się już m.in. płatności za parkowanie, faktury i rachunki, możliwość zakupu ubezpieczenia czy nadawania paczek.

W marketach App Store oraz Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Provema, która zawiera nową funkcję. Teraz można w niej kupić bilety komunikacji publicznej. Usługa została wprowadzona przy współpracy z firmą Mobile Traffic Data, która jest operatorem apki moBiLET. Provema nawiązała relacje z MTD już wcześniej, wprowadzając do swojej apki płatności za postój w strefach parkowania w centrach miast. Już wtedy wiadomo było, że Provema chce dodać także płatności za bilety, bo odpowiednia pozycja pojawiła się w menu aplikacji. Do teraz nie była ona jednak aktywna.

Provema to katowicka spółka działająca m.in. na rynku pożyczkowym. Od niedawna buduje też swoją aplikację mobilną, zaliczaną do kategorii tzw. super aplikacji. Tego rodzaju apki charakteryzują się oferowaniem wielu różnych funkcji. Aplikacja Provema umożliwia więc, oprócz płatności za bilety i parkingi, także płatności za rachunki i faktury, zakup ubezpieczeń, nadawanie przesyłek do paczkomatów Inpost, zaciąganie pożyczek, zakup gier, doładowania do serwisów streamingowych, itd. Z apką można powiązać też kartę, którą z kolei można dodać do Apple Pay lub Google Pay.

 

Więcej w artykule na stronie cashless.pl