Inwestując pamiętaj o dywersyfikacji. Unikniesz rozczarowania

Inwestując pamiętaj o dywersyfikacji. Unikniesz rozczarowania

  • Post author:
  • Post category:Informacje
Najważniejsza jest dywersyfikacja, ustalenie czasu na jaki chcemy zainwestować i oszacowanie poziomu ryzyka. To właśnie dywersyfikacja, szczególnie na początku drogi inwestycyjnej, pozwoli uniknąć rozczarowania w przypadku, gdy dany instrument finansowy w krótkim czasie nie przynosi oczekiwanej stopy zwrotu – mówi Grzegorz Mizera, wiceprezes zarządu Provema.

Provema oferuje krótkoterminowe, internetowe i niewysokie pożyczki. Rozmawiamy z jej wiceprezesem zarządu, Grzegorzem Mizerą, który opowiada o swoich doświadczeniach związanych z inwestowaniem.

W co byś zainwestował 10K, 50K, 200K, 500K, 1MLN?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zastanowić się, na jak długo planuje się ulokować środki. Czy chcę zarządzać inwestycjami sam, czy z pomocą eksperta? Na jakim rynku? Nie koniecznie musi być polski. Jaki zwrot mnie interesuje i jakie ryzyko jestem w stanie podjąć? W obecnej sytuacji rynkowej zdecydowanie postawiłbym na dywersyfikacje i ulokowałbym środki w różne inwestycje. Cały czas dobrym rozwiązaniem jest rynek nieruchomości. Ciągle ma on potencjał niezależnie od krążących na ten temat spekulacji.

10K – rozważając jak zainwestować 10 000 zł, mam świadomość, że jest to dość niewielka kwota i możliwości inwestowania takiej kwoty są ograniczone. W tym przypadku zainwestowałbym w fundusze inwestycyjne, waluty lub kruszec (złoto).

50K – taką kwotę przeznaczyłbym na działania PR, które przynoszą bardzo dobre efekty, pod warunkiem współpracy z doświadczonym i renomowanym podmiotem.

200K– zainwestowałbym w podmiot z branży fintech, bo to obecnie sektor, który bardzo dynamicznie się rozwija.

500K – zainwestowałbym w rynek obligacji korporacyjnych. Obecnie oferta w tym zakresie jest bardzo szeroka.

1MLN – taką kwotę przeznaczyłbym na inwestycje w rynek nieruchomości premium. Pomimo aktualnej niepewnej sytuacji jest to obszar, który w dłuższej perspektywie czasu jest bezpieczny i przynosi oczekiwany poziom zwrotu z inwestycji.

Więcej w artykule na stronie mamstartup.pl