Świat finansów 2030

Świat finansów 2030

Fintechy nie zwalniają. Prognozuje się, że progresywnie obrany kierunek nie zmieni się w najbliższym czasie. Przedsiębiorstwa udostępniają nieszablonowe technologie a konsumenci mogą przebierać w mobilnych systemach operacyjnych.

 

W branży finansowo – technologicznej istotne jest sukcesywne wdrażanie opracowanych strategii. Nowatorskie rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta bezpośrednio przekładają się na miano nowoczesnych instytucji kapitałowych dla konkurujących przedsiębiorstw.

Sektor pozabankowy rewolucję ma już za sobą. Liderzy skupiają się na uskutecznieniu takich inicjatyw, które odpowiedzą na kluczowe potrzeby unikalnych użytkowników. Miesiące analiz daje możliwość spersonalizowania postawionych koncepcji.

Z takim nurtem od blisko 5 lat płynie Provema. Po zaimplementowaniu sztucznej inteligencji w swoich systemach spółka opracowała pionierskie rozwiązania. O procesie weryfikacji, windykacji czy zarządzaniu portfela wierzytelności opartych na Artificial Intelligence System już wiemy. Sceptyczne spojrzenia wspołzawodników nie zniechęciły przedsiębiorstwa do dalszych badań i realizacji projektów.

Listopadowa premiera loan-by-link zaskoczyła nie tylko klientów ale i samą spółkę. Freeware cieszy się sporym zainteresowaniem i zgodnie ze swoim przeznaczeniem przekształca witryny internetowe w sklepy e-commerce. „Kiedy twój pomysł jest skuteczny i spełnia swoją rolę to możesz być pewien, że kierunek którym podążasz to dobry kierunek”- powiedział Grzegorz Szulik, prezes zarządu spółki.

Po sukcesie loan-by-link przyszedł czas na uruchomienie mobilnej aplikacji – Provema . Program nie pojawi się w pełnej wersji jednakże udostępniona funkcjonalność będzie dużym wsparciem dla klientów do czasu pełnej edycji aplikacji.

Na pulpicie naszego urządzenia aplikacja wskazuje biały widżet z niebieskimi inicjałami spółki. Możemy się domyślać, że szata graficzna będzie skromna ale w stylu Provemy. I tak też jest. Cały interfejs zachowany jest w biało – niebieskich kolorach. Głowna karta aplikacji wskazuje ile wynosi saldo zaciągniętego limitu. W tej samej zakładce jest dostęp do ostatnich transakcji przychodzących i wychodzących. Dane można podzielić na poszczególne okresy oraz zdefiniować wg własnych potrzeb. Np. jedną transakcję podzielić na kilka podkategorii tym samym zarządzać swoim budżetem z pełną kontrolą.

Użytkownicy mają możliwość wykonywania przelewów standardowych. Między użytkownikami przelewy księgują się natychmiast. Wykonywanie transakcji na numer telefonu również jest dostępne.

Aplikacja umożliwia nam zaciągnięcie limitu w kwocie do 1500 zł. W trakcie trwania umowy klienci maja możliwość zwiększania finansowania spełniając określone warunki takie jak terminowa spłata zobowiązania.

Karta danych użytkownika dopuszcza modyfikację podanych informacji. Zarówno ogólnych takich jak dane osobowe oraz szczególnych typu oświadczenie o pracodawcy. W tym samym panelu dostępna jest opcja zgody co umożliwia w dowolnym momencie na udzielanie i odwoływanie poszczególnie udzielonych zgód.

Karta płatności pozwoli na dokonywanie płatności przez aplikację z powiązanymi partnerami. Oferta proponowanych rozwiązań opracowana została specjalnie dla użytkowników naliczając dostosowane rabaty oraz promocje. Lista kontrahentów nie została udostępniona.

Opcje dodatkowe przewidują pomoc prawną, ubezpieczenia, rabaty, Twój concierge i wiele innych.

Wachlarz przyszłych usług z pozycji aplikacji wygląda obiecująco. Przemyślane funkcje są odpowiedzią na potrzeby rynkowe szukające kompleksowych rozwiązań. Mówi się, że im więcej technologii i techniki tym gorzej. Wg nas jest to twierdzenie pesymistów. Realiści potrafią zarządzać swoim czasem tym samym sięgają po takie rozwiązania, które będą potrafiły spełnić maksymalnie wiele potrzeb w minimalnym czasie- Provema jest taką koncepcją.